VIII Toast za Zwycięstwo – zapowiedź

Wielkimi krokami zbliża się ważne wydarzenie. Rocznica, z którą utożsamia się każdy Wielkopolanin. W dniu 16 lutego 1919 roku zakończyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji kontynuując rozpoczętą w 2012 roku tradycję, już po raz ósmy zapraszamy na imprezę Toast za Zwycięstwo – imprezę cyklicznie organizowaną przez poznańskiego KoLibra. Podczas tegorocznego wydarzenia zostanie przeprowadzona sprzedaż cegiełek w ramach akcji charytatywnej Anielska Rocznica.

Toast za Zwycięstwo to wydarzenie mające na celu radosne świętowanie i upamiętnienie rocznicy zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego, czyli największego spośród wygranych polskich zrywów narodowowyzwoleńczych. Impreza odbywa się w Poznaniu cyklicznie od 2012 roku, zawsze w okolicach 16 lutego, czyli kolejnych rocznic rozejmu w Trewirze z 1919 roku. Do tej pory odbyło się już siedem edycji Toastu.

Tegoroczny Toast za Zwycięstwo jest efektem wspólnej pracy kilku środowisk: głównego organizatora Fundacja Restituta wsparli KoLiber Poznań oraz Projekt Poznań, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk. Swój udział,ze względu na Anielską Rocznicę, będzie miała również Fundacja im. Bolesława Pobożnego.

?Toast rozpocznie się od wystawy zdjęć z czasów Powstania oraz pokazu filmów krótkometrażowych o Powstaniu.

?Następnie po oficjalnym otwarciu i przemówieniach zaproszonych gości zagra Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania.

?Po krótkim supporcie ze strony Szenfi a.k.a Krzych, znanego z występów na naszych poprzednich Toastach, na scenie pojawi się główna gwiazda wieczoru czyli Luxtorpeda OFFICIAL?!

?Po koncercie zapraszamy na uroczysty bankiet, na którym wzniesiemy tradycyjny Toast Zwycięstwa za bohaterskich Powstańców!

?A po bankiecie, jak co roku, będziemy świętować wielkie zwycięstwo naszych przodków na parkiecie, ile sił w nogach. Od 23:30 zapraszamy na after party do Blue Note Poznań, gdzie zagra dla nas jak co roku Dj Deoxyryboza!

?Organizator: Fundacja Restituta
?Partnerzy: Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Projekt Poznań, Narodowe Centrum Kultury
Patronat Honorowy: Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk
?Sprzedaż cegiełek: Fundacja im. Bolesława Pobożnego

?Bilety dostępne pod adresem:https://link.do/WS7S4

?Cena wejściówki: 30 zł na cały event, 10 zł na samo after party w Blue Note?.

?PROGRAM WYDARZENIA:

?Miejsce: Aula Artis

?Start 18:00: wystawa (hol Auli) – zdjęcia z czasów Powstania Wielkopolskiego + projekcja filmów krótkometrażowych o Powstaniu

?Oficjalne otwarcie: 19:30 (przemówienia)
Koncert 19:45: Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania
Koncert 20:30: Luxtorpeda (support: Krzych)
Bankiet: 22:00

?After party:
BLUE NOTE 23:30 – start imprezy, zakończenie około 3:00 – 4:00

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *